حمایت کردن از خانواده‌هایی که با بحران ابتلای فرزندشون به سرطان روبرو شدن، کار روزمره ما تو محکه.
 تو این سي ‏سال یاد ‏گرفتیم واسه مدیریت درست این شرایط بحرانی باید شرایط و حال همه اعضای خانواده رو در نظر بگیریم و ‏‏به فکر همه اونا باشیم. اینجوریه که تمرین کردیم هر وقت می‌خوایم تصمیم بگیریم، به همه جوانبش فکر ‌کنیم و همه ‏آدمها رو در نظر بگیریم. ما یاد گرفتیم ‏توی روزهای سخت و بحرانی همه آدم‌ها به یه اندازه عزیزن و باید بهشون ‏توجه کرد.‏
‏‎حالا امروز که کشورمون با یه بحران عمومی سلامتی به خاطر شایع شدن ویروس #کرونا ‏روبرو شده، ما تو #محک ‏خودمون رو مسئول می‌دونیم که این بارم تو تصمیم‌هایی که می‌گیریم به مصلحت همه فکر کنیم. به کودکانمون و ‏تمام اعضای خانواده بزرگ ‏محک و همه ایرانی‌ها. ما تو تصمیم‌های امروزمون هم به سلامتی همه فکر می‌کنیم.‏‎ ‎
‏‎‏ برای همین و به خاطر اینکه دلیل وجود محک اهمیت حفظ سلامتیه آدمهاست، اقداماتی برای حفظ سلامت کودکانمون، کارکنان و داوطلبان و همه افراد جامعه کردیم که در عین شفافیت ‏به اطلاعتون می‌رسونیم: ‏
۱- ما اول به این فکر کردیم که چی کار کنیم که خدمت‌رسانی به بچه ها و خانواده‌ها متوقف نشه و اونها به لحاظ مسائل بهداشتی هم ايمن بمونن.
۲- بعدش به روش‌هایی فکر کردیم که ارتباطشون با محک رو تسهیل و کم خطر کنیم.
۳- از اونجاییکه یک پنجم بچه‌ها، تو بیمارستان محک بستری هستن، تمام تلاشمون رو کردیم تا بیمارستان در امن‌ترین شرایط و بالاترین سطح استاندارهای بهداشتی باشه.
۴- بیشتر دفاترمون رو برای رعایت اصول ایمنی، کاهش تردد و آلودگی و حفظ امنیت جانی و سلامت کارکنان و هموطنانمون تا اطلاع ثانوی تعطیل کردیم. و فقط سه دفتر تجریش، دارآباد و ستارخان با حفظ بالاترین اصول بهداشتی فعال هستن.
۵-فعلا به منزل‌ها برای جمع آوری قلک مراجعه نمی‌کنیم، تا یه وقت خدایی نکرده، به آلودگی دامن نزنیم و همکارانمون هم به خطر نیفتن.
۶- تلاش کردیم روش‌های کمک آنلاینمون رو توسعه بدیم، تا اونایی که حتی تو سخت‌ترین شرایط هم دغدغه کمک به بچه‌های محک رو دارن، باز هم دسترسی برای کمک داشته باشن.