نحوه پرداخت هزینه‌‌ها به خانواده در این روزها

والدین گرامی فرزندان محک
امروز، همه در کنار هم روزهای سختی را سپری می‌کنیم. شیوع بیماری کنونی شرایط سخت و پیچیده‌ای را به جهان و کشور عزیزمان تحمیل نموده است.
این شرایط برای کادر درمانی و حمایتی و به تبع آنها خانواده‌های بیماران پیچیدگی و سختی چند برابر ایجاد نموده است. نگرانی بیماران و خانواده‌های آنها از یک سو و فشار کاری حاکم بر مراکز درمانی و فعالیت بی‌وقفه و شبانه روزی کادر درمانی و حمایتی از سوی دیگر و افزون بر همه آنها نگرانی فزاینده از ابتلا به بیماری کرونا شرایط سختی را برای همه ما ایجاد نموده است. در این شرایط همکاران فداکار و دلسوز محک تمام تلاش خود را برای تسهیل این شرایط و حفظ و تداوم ارائه خدمت به فرزندان معصوم محک انجام می‌دهند. با سعه صدر و درک بالایی که از شما خانواده‌های عزیز فرزندان محك سراغ داریم، مطمئن هستیم که هر قصور احتمالي و سهوی را که ممکن است رخ دهد، بر ما خواهيد بخشيد و برای مرتفع نمودن آن با ما گفت و گو می‌کنید.
در این شرايط سخت و نگران کننده جهانی، می‌دانیم که شما برای پیگیری روند درمان فرزندتان دغدغه زيادى دارید. واحد خدمات حمایتی محک تلاش کرده است به منظور حفظ سلامتی کودکان، شما و همه جامعه، و براى كاهش رفت و آمدهای غیر ضروری و تسهیل در پیگیری‌های مربوط به پرداخت هزینه‌های درمانی و غیردرمانی سریع‌ترین و كارامدترين‌ روش‌ را به صورت زیر در نظر بگیرد. پرداخت هزینه‌ها در این روزها با توجه به روند زیر انجام می‌شود:
1. در صورتی که کودک شما در این مدت نیازمند انجام مرحله‌ای از درمان است، شما می‌بایست هزینه‌ آن را مطابق روال هميشه پرداخت کرده و از آن مرکز درمانی فاکتور دریافت کنید.
2. فاکتورهای پرداختی خود را با درج يك شماره موبايل در دسترس از طریق پست به دفتر اصلی محک واقع در دارآباد ارسال کنید.
3. از زمان ارسال مدارک شما به پست، مراحلی چون دریافت و کنترل فاکتورها توسط واحد مددکاری و تایید نهایی توسط واحد مالی برای پرداخت هزینه‌ها انجام می‌شود‌. مدت زمان انجام این مراحل ۱۴ روز کاری است. پس از آن مبلغ به حساب خانواده واریز خواهد شد.
4. لازم به ذکر است کلیه هزینه‌های ارسال مدارک با پست توسط محک پرداخت می‌شود.
5. در صورتی که مدارک ارسالی ناقص باشد همکاران واحد مددکاری برای تكميل و پیگیرى اسناد مورد نياز با شما تماس خواهند گرفت.
6. خانواده‌هایی که فاقد شماره حساب هستند، می‌بایست به یکی از دفاتر فعال مددکاری محک در دارآباد تهران، شیراز، زاهدان، مشهد، اصفهان، اهواز و کرمان مراجعه كنند تا امور مربوط به پرداخت هزینه انجام شود.
7. در صورت وجود هر گونه ابهام و یا سوال می‌توانید در روزهاى كارى با شماره هاى 09352203431 از ساعت ٨ صبح تا ١٦ عصر تماس بگیرید.
زیر سقف محک همه ما اعضای یک خانواده هستیم و در این سال‌ها شاهد بوده‌ایم که همدلی و همراهی‌، گذر از هر سختی را آسان می‌کند و امیدواریم این روزهای سخت برای کودکان مبتلا به سرطان سرزمینمان و همه جامعه با سلامتی سپری شود.
پینوشت:
1. مراجعه حضوری به دفتر مددکاری محک زاهدان تا ۲۷ اسفند ماه امکان‌پذیر است.
2. اگر نیازمند دریافت مشاوره روان‌شناختی هستید، روانشناسان محك با شماره ۲۳۵۰۱۰۳۸ به صورت ۲۴ ساعته آماده گفتگو با خانواده فرزندان محك هستند.

ادامه مطلب

نه فقط تو این روزها‎ همیشه واسه ما همه عزیزن

حمایت کردن از خانواده‌هایی که با بحران ابتلای فرزندشون به سرطان روبرو شدن، کار روزمره ما تو محکه.
 تو این سي ‏سال یاد ‏گرفتیم واسه مدیریت درست این شرایط بحرانی باید شرایط و حال همه اعضای خانواده رو در نظر بگیریم و ‏‏به فکر همه اونا باشیم. اینجوریه که تمرین کردیم هر وقت می‌خوایم تصمیم بگیریم، به همه جوانبش فکر ‌کنیم و همه ‏آدمها رو در نظر بگیریم. ما یاد گرفتیم ‏توی روزهای سخت و بحرانی همه آدم‌ها به یه اندازه عزیزن و باید بهشون ‏توجه کرد.‏
‏‎حالا امروز که کشورمون با یه بحران عمومی سلامتی به خاطر شایع شدن ویروس #کرونا ‏روبرو شده، ما تو #محک ‏خودمون رو مسئول می‌دونیم که این بارم تو تصمیم‌هایی که می‌گیریم به مصلحت همه فکر کنیم. به کودکانمون و ‏تمام اعضای خانواده بزرگ ‏محک و همه ایرانی‌ها. ما تو تصمیم‌های امروزمون هم به سلامتی همه فکر می‌کنیم.‏‎ ‎
‏‎‏ برای همین و به خاطر اینکه دلیل وجود محک اهمیت حفظ سلامتیه آدمهاست، اقداماتی برای حفظ سلامت کودکانمون، کارکنان و داوطلبان و همه افراد جامعه کردیم که در عین شفافیت ‏به اطلاعتون می‌رسونیم: ‏
۱- ما اول به این فکر کردیم که چی کار کنیم که خدمت‌رسانی به بچه ها و خانواده‌ها متوقف نشه و اونها به لحاظ مسائل بهداشتی هم ايمن بمونن.
۲- بعدش به روش‌هایی فکر کردیم که ارتباطشون با محک رو تسهیل و کم خطر کنیم.
۳- از اونجاییکه یک پنجم بچه‌ها، تو بیمارستان محک بستری هستن، تمام تلاشمون رو کردیم تا بیمارستان در امن‌ترین شرایط و بالاترین سطح استاندارهای بهداشتی باشه.
۴- بیشتر دفاترمون رو برای رعایت اصول ایمنی، کاهش تردد و آلودگی و حفظ امنیت جانی و سلامت کارکنان و هموطنانمون تا اطلاع ثانوی تعطیل کردیم. و فقط سه دفتر تجریش، دارآباد و ستارخان با حفظ بالاترین اصول بهداشتی فعال هستن.
۵-فعلا به منزل‌ها برای جمع آوری قلک مراجعه نمی‌کنیم، تا یه وقت خدایی نکرده، به آلودگی دامن نزنیم و همکارانمون هم به خطر نیفتن.
۶- تلاش کردیم روش‌های کمک آنلاینمون رو توسعه بدیم، تا اونایی که حتی تو سخت‌ترین شرایط هم دغدغه کمک به بچه‌های محک رو دارن، باز هم دسترسی برای کمک داشته باشن.
ادامه مطلب

مدیر عامل خیریه: برای همه مردم کشورمان و جهان در سال جدید آرزوی سلامتی و آرامش دارم

مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک، سازمانى است که از انگيزه والاى خدمت به همنوع سرچشمه گرفته و در نزدیک به سه دهه فعالیت خود کوشیده است تا به همراه نیکوکاران، کارکنان و داوطلبان خود، در مسیر تحقق اهداف بشردوستانه فعالیت كند و همواره اولويتش ارزش‌هاى انساني باشد. ما در محک آموختيم که در زمان اخذ تصمیم‌ها، همه جوانب را در نظر بگیریم. آموخته‌ايم كه ‏در روزهای سخت و بحرانی همه انسان‌ها به یک اندازه عزيزند و مى‌بايست به آنها ‏توجه كنيم.‏
‏‎ امروز هم كه جهان و كشور ما با یک بحران عمومی سلامتی به خاطر شایع شدن ویروس کرونا ‏روبرو شده است، ما نيز در محك ‏خود را مسئول می‌دانيم که مانند همیشه، در تصمیم‌گیری‌های روزهای سخت به مصلحت همه فکر کنیم. كودكانمان، كاركنان، ‏نيكوكاران و اعضای خانواده بزرگ ‏محک و البته همه آحاد جامعه.
‏‎‏ به همین دليل با تکیه بر تجارب و اطلاعات، اقداماتی را در زمينه فراهم ساختن شرایطی به منظور کاهش حضور و رفت‌ و‌ آمد کودکان و خانواده‌های ایشان در دفاتر مددکاری محک در سراسر کشور، ارائه خدمات روان‌شناسی به منظور کاهش استرس، آموزش روش‌های مراقبتی و پیشگیرانه به جامعه، کاهش حضور پرسنل مؤسسه با انجام فعالیت‌های دورکاری انجام داده‌ایم. فعالیت يك دفتر از ۳۰ دفتر و باجه جلب مشارکت‌های مردمی محک در سطح شهر و عدم مراجعه به منازل به منظور جمع‌آوری و توزيع قلک از جمله این اقدامات است.
در کنار همه این موارد، بدیهی است که درمان کودک مبتلا به سرطان در هر شرایطی باید ادامه پیدا کند. لذا تلاش کردیم تا در این روزها نیز با توسعه روش‌های کمک از راه دور و روش‌هاى آنلاین، اهدای كمک‌های نيكوكاران به كودكان مبتلا به سرطان را تسهيل كنيم تا درمان این عزیزان ادامه پیدا کند.
طراحی وب‌سایت جديد محک که امروز شاهد آن هستید، يكى از اقداماتی است كه در پاسخ به درخواست‌های تسهیل ارتباطات آنلاین اعضای خانواده بزرگ محک ایجاد شده است. بدین ترتیب از این پس پرداخت کمک‌های نیکوکارانه یاوران گرانقدر محک به صورت آنلاین و سفارش‌های آنلاين مانند تقویم، سررسید، دستبندهای یادبود و … در کوتاه‌ترین زمان ممکن میسر خواهد بود.

ما در محک، به این امر واقفیم که با توجه به سرعت عمل در این تغییر، ممکن است استاندارهای بين المللی مورد نظر خانواده بزرگ محک در وب‌سایت جدید به طور كامل انجام نشده باشد اما برای گذر از روزهای پیش رو، سرعت را بر کیفیت مطلوب ارجح بود. در اين مسير به دنبال بهبود مستمر با تكيه بر مشاركت و پيشنهادات شما هستيم چرا كه:

ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید
هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند

از همه شما كه در هر شرایطی اعم از بحران، ثبات، جنگ، صلح و تحریم همراه كودكان معصوم مبتلا به سرطان هستيد قدرداني و در برابر مهرتان اداى احترام مي كنم. آرزو داريم سال ١٣٩٩ براى همه هموطنان سالى سرشار از سلامتى و آرامش باشد. به اميد آنكه با همدلي تمامي اركان جامعه كشورمان و همه جهان اين روزهاى سخت را پشت سر بگذارد.

ادامه مطلب